Dlaczego warto zaprosić tantrę do swojego związku?

Zdjęcie z naszych warsztatów „Zaproś tantrę do swojego związku”

Czasem zadajesz sobie pytanie: co stało się z namiętnością w moim związku? Czy nadal jestem seksualnie atrakcyjna dla mojego partnera? Co zrobić, aby nasze zbliżenia kończyły się fajerwerkami jak za dawnych lat?

Jeśli Twoją głowę nachodzą takie myśli, to jesteś w dobrym miejscu, bo gotowe odpowiedzi już czekają. Skupmy się jednak w pierwszej kolejności na wyjaśnieniu pojęcia Tantra. Tantryzm narodził się 5 tysięcy lat temu w Tybecie i w Indiach, jest prądem filozoficzno-religijnym, który wtopił się w nauki buddyzmu. Tantra, to jedno z pism tantryzmu, którą praktykuje się poprzez medytację, po to, aby zdobyć nadnaturalne zdolności uzyskane podczas medytacji i wyzwolenie energii życiowej.

Jedną z gałęzi Tantry jest kultura miłości tantrycznej, w której głównie dochodzi do połączenia fizyczności z duchowością między partnerami. Miłość tantryczna nie jest Kamasutrą, czy podręcznikiem „Sztuki Kochania”. To sposób na rozpoczęcie nowego doświadczenia życiowego, który odnawia bliskość między partnerami.

Gdy zdecydujemy się na rozpoczęcie swojej przygody z Tantrą, powinniśmy wiedzieć, czy jesteśmy na to gotowi. Poszerzanie granic naszej psychiki, musi odbywać się wtedy, gdy jesteśmy spokojni i zrelaksowani, pod okiem doświadczonego prowadzącego.

Inaczej nie będzie możliwości, aby na nowo odnaleźć więź emocjonalną z naszym partnerem. Tantra uczy nas, aby poprzez różne techniki i narzędzia, które wpływają na nasze emocje i zmysły, połączyć się w jedność z naszą fizycznością. Praca z ciałem uczy nas akceptacji siebie. Pełna akceptacja prowadzi do samozadowolenia i pomaga wzmocnić lub nawet odbudować poczucie własnej wartości. Wszystkie techniczne elementy Tantry dla par są dokładnie opisane i przećwiczone na warsztatach masażu tantrycznego, czy Tantry dla początkujących.

Na co się przygotować? Miłość tantryczna jest dużo powolniejsza niż zwykłe zbliżenie, pozwala się zatrzymać i spojrzeć na siebie tymi samymi oczami, co kilka lat temu, lecz z większym bagażem emocjonalnym. Poprzedzona jest przygotowaniem ciała, aby było całkowicie rozluźnione, a emocje wyciszone, by otworzyć przepływ energii seksualnej. Bardzo dużą rolą w całym rytuale odznacza dotyk. Wyobraźmy sobie, że odbieramy naszymi wszystkimi receptorami, ciepłą dłoń partnera, przesuwającą się po naszym zrelaksowanym ciele, szukającą bezpiecznej przystani dla rozkoszy zmysłów.

Warsztaty dla par, podczas których uczymy się masażu tantrycznego diametralnie zmieniają postrzeganie intymności, która nie jest tylko i wyłącznie sferą fizyczności człowieka. Tantra zmienia wszystko w jedną całość, nasze ciało z duszą, a duszę z naszym ciałem. Stajemy się jedną, silną energią seksualną, która przepływa przez nasze ciała, aby w rezultacie doprowadzić do orgazmu o niewyobrażalnej mocy.

Zdjęcie z naszych warsztatów „Zaproś tantrę do swojego związku”

Odnowienie bliskości i być może wejście na poziom doznań, których nigdy nie doświadczaliście między sobą to powody, dla których warto zaprosić tantrę do swojego związku. Ważne, aby wprowadzać ją pod okiem instruktora, który zadba o nasze poczucie bezpieczeństwa i granice, tak aby nowe doznania miały szanse być przeżyte w sposób, który przyniesie nam wielowymiarową satysfakcję.

Warsztaty odbywają się u nas cyklicznie, mamy już za sobą zorganizowane dwa, pierwsze prowadziła nasza trenerka tantry Ania Sokołek a drugie Freya Wolna z Tantra Way.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w takich warsztatach zapraszamy do kontaktu:

kontakt@holistyczne.com.pl

Całujemy

Holistyczne