Holistyczne stworzyła

Magdalena Stachurska

Magdalena Stachurska
Jestem certyfikowanym praktykiem pracy z ciałem, 
naturoterapeutą,holistycznym kosmetologiem.

Nazywam się

Magdalena Stachurska.

Dzięki życiowym doświadczeniom, wiedzy zdobywanej nie tylko
 ze studiów, szkoleń, kursów, wyjazdów, warsztatów ale przede 
wszystkim z wnętrza siebie znalazłam się w miejscu, gdzie
 pomagam innym kobietom w odnalezieniu harmonii, szczęścia,
 zdrowia i piękna.

Zapraszam Cię do krótkiej historii o mnie.

Jak doszłam do etapu, w którym jestem obecnie?

Magdalena na tle mandali

Harmonia, spokój, szczęście, tu i teraz

Moja ścieżka rozwoju osobistego rozpoczęła się piętnaście lat temu, kiedy pierwszy raz natknęłam się na ajurwedę – filozofię holistyczną. Wydarzyło się to podczas szkolenia z masażu ajurwedyjskiego. Wtedy to poznałam całą koncepcję, że człowiek to istota holistyczna, a jej nieodłączne elementy to dusza, ciało i umysł, a najważniejsze – to dążyć do uzyskania równowagi pomiędzy nimi. Poczułam to i zapragnęłam żyć holistycznie.

Blog

W trakcie studiów założyłam bloga Jenny Dress, gdzie początkowo pokazywałam swój styl. W ten sposób chciałam udowodnić, że moda to osobowość, swoisty rodzaj wyrażania siebie, swoich emocji. A potem poszłam o krok dalej i zaczęłam pisać nie tylko o modzie, ale też o zdrowiu, życiu i pasjach.

W 2014 roku mój prywatny epizod doprowadził mnie do fundacji „Dobrze, że jesteś”. Przeszłam wówczas badania onkologiczne pod kątem guza piersi. Na szczęście w ostateczności nic nie wykryto, ale dzięki temu dołączyłam do grona ludzi związanymi z fundacją. Zapragnęłam pomagać kobietom, czułam się jedną z nich i wiedziałam, że moja empatia może im pomóc. Stworzyłam poznański oddział podopiecznych fundacji – kobiet chorych na raka. Kobiet wyjątkowych, silnych, odważnych. Odwiedzałam je, byłam wsparciem, motywowałam do zmiany, organizowałam wycieczki, warsztaty, spotkania, czułam silną więź i ogromną potrzebę pomagania. 

W 2016 roku, wraz z fundacją „Dobrze, że jesteś”, stworzyłam kalendarz „ODWAŻNE 2017”, w którym wzięły udział podopieczne tejże fundacji. Twórcą zdjęć do kalendarza była Magdalena Krajewska – fotografka kobiet.

W 2017 stworzyłam „HOLISTYCZNE”

Stworzyłam „HOLISTYCZNE”, by zintegrować się z kobietami, które chcą być piękne, zdrowe, świadome i szczęśliwe. W tym samym roku zmarła na nowotwór moja mama, z którą łączyła mnie ogromną więź. Zrezygnowałam wówczas z pracy w fundacji, aby pobyć ze sobą, intuicyjnie rozwijając i odkrywając na nowo swoją duchowość. Momentem przełomowym były dla mnie warsztaty z medytacji u Macieja Wieloboba. Spotkanie to bardzo odmieniło moje życie. Odnalazłam spokój oraz wewnętrzną harmonię, która pomogła mi uporać się z cierpieniem po śmierci mamy. Od tego czasu medytacja towarzyszy mi każdego dnia w moim codziennym życiu. 

Obecnie jestem na etapie rozwoju duchowej tantry i odkrywania swojej kobiecości i seksualności. To tantra dała mi inne spojrzenie na siebie, to właśnie dzięki tantrze otworzyłam się znów na kobiecość. Poczułam przypływ pięknej energii, radości, miłości do swojego ciała i prawdziwego szczęścia. 

Od pewnego czasu na nowo poczułam silną więź z naturą, powróciłam do naturalnych terapii, które poznałam jeszcze na studiach, ziołolecznictwa, ziołoterapii … i mam nadzieję, że tak już zostanie:)

Studia,szkolenia oraz kursy, które ukończyłam:

  • 2012 – Wydział Zdrowia Publicznego kierunek Kosmetologia- Wyższa Szkoła Administracji i Pedagogiki
  • 2004 – Kurs masaż klasycznego Szkoła Bodywork Ewa Mikuła Piotr Szczotka
  • 2007 – Kurs masażu – Dynamiczny Masaż Antycellulit modelowanie sylwetki rewitalizacja po porodzie Szkoła Bodywork Piotr Szczotka
  • 2004 – Tybetański Masaż Ciała AYURVEDA ABHYANGA PRO-NATURA
  • 2009 – Certyfikat ukończenia kursu masażu bambusem i miotełkami bambusowymi Rafał Uryzaj
  • 2013 – Kurs Energetyczna Struktura Człowieka prowadząca Izabella Demozzi przedstawiciela Centrum Ajurwedy w Indiach.
  • 2018 – Warsztaty tantry  Warszawa „Drzewo Życia” Prem Santoshi
  • 2017 – warsztaty pranajamy z Maciejem Wielobobem
  • 2018 – Buddyjski Ośrodek Odosobnieniowy Kuchary, kurs medytacyjny letni, spotkanie z Lamą Ole Nydahl, przyjęcie schronienia.
  • 2019 Kurs masażu tantrycznego Anna Sokołek Tantra dla kobiet